Doprava po ostrově - Thassos - Blog

Doprava po ostrově

.

 

Doprava po ostrově Thassos je možná několika způsoby. Nejlevnější variantou je cestování místní autobusovou dopravou nebo pronájmem osobního automobilu nebo motocyklu.

Pokud na Thassos nepřijedete vlastním vozem, není nic jednoduššího než si auto nebo skútr půjčit a vydat se ostrov prozkoumat. Ostrov má prakticky jen jednu cestu táhnoucí se podél pobřeží. Nemůžete zde zabloudit. Výlet kolem ostrova je dlouhý asi 90 km a je to velmi příjemný zážitek. Zvládnete ho sice objet za méně než 2 hodiny, ale pokud si na tento výlet vyhradíte den nebudete litovat. Odměnou vám bude množství prozkoumaných zákoutí, růžných pláží, krásných výhledů a ve vašem fotoaparátu spousta užasných fotografií, které si budete i po letech rádi prohlížet.

Koukněte na video níže, kde je celá cesta kolem ostrova včetně mapy.

 

Na ostrově Thassos máte možnost využít služeb, na které jste zvyklí i odjinud a to v plném rozsahu. Na ostrově je několik půjčoven jak automobilů tak motorek a skútrů. Samozřejmostí jsou pojistky poskytované ke všem vozidlům, naši hlavní partneři je zahrnují automaticky a zajišťují opravdu plnohodnotný servis. Místní půjčovny mohou být až o čtvrtinu levnější než velké mezinárodní půjčovny. Potřebujete mít mezinárodní řidičský průkaz starší než jeden rok a věk nad 21 let.


Půjčovna automobilů

Naše CK spolupracuje s vybranými půjčovnami, jednou z nich je Car rental National Friend. Tyto půjčovny vždy s našimi klienty jednají seriózně, dodržují nabízené služby a v případě vyskytnutí problému jednají okamžitě. Naši klienti se na nás mohou kdykoliv s žádostí o zapůjčení automobilu obrátit a vše potřebné s půjčovnou zařídíme. Všechny námi zprostředkované půjčené automobily zahrnují v ceně plnou pojistku. Půjčovny objednané auto doručí přímo k vaší vile/hotelu kolem deváté hodiny a znovu si je odvezou v nočních nebo brzkých ranních hodinách. Ceny se pohybují v rozmezí od 25€ do 50€ za jeden den dle typu vozidla a sezony.


Půjčovna motorek, skútrů a čtyřkolek

Našim partnerem pro půjčování skútrů a motorek je Moto Rent Easy Rider's. Sídlí v Potosu, mají velký výběr skútrů, silných endur a také čtyřkolek. Bližší informace o cenách, které se pohybují v rozmezí 12,00 € - 40,00 €, získáte v cestovní kanceláři nebo od našich delegátů. Stejně jako u půjčování automobilů, tak i u pronájmu motorek vám s vyřízením pomůžeme.


Taxislužba

V každém středisku či městě samozřejmě naleznete i vozy taxi, které vás odvezou tam, kde budete potřebovat. Cena jízdy taxislužbou za 1km se je cca 1 euro + nástupní sazba. Řidiči taxi jsou poctiví, nemělo by se vám stát, že vám budou účtovat více než by měli. Každopádně je vždy lepší se předem řidiče zeptat za jakou cenu vás odveze do místa kam chcete odvést.


Autobusová doprava

Doprava po ostrově Thassos je možná také místní autobusovou dopravou. Je spolehlivá a lze se autobusem dostat do všech větších měst a letovisek. Jízdenky se kupují přímo u řidiče a pohybují se v jednotkách euro. Jízdní řád naleznete v tomto odkazu.


Informace pro řidiče

Maximální povolená rychlost v obci je 50 km/h, na silnicích 90 km/h, na dálnici 120 km/h. Řecký automotoklub (ELPA) pomáhá motoristům v nesnázích na čísle 104. Pokud se vydáte do vnitrozemí Řecka, budete potřebovat dobrou mapu. Volné táboření (mimo kempy) je přísně zakázáno. Pokud pojedete vlastním vozem, nezapomeňte technický průkaz a zelenou kartu (doklad o pojištění).

Při řízení dbejte zvýšené opatrnosti. Ne všechny silnice jsou v dobrém stavu a řečtí řidiči se řídí dopravními předpisy spíše orientačně, pokud je rovnou neignorují. Vysoké pokuty jsou za překročení povolené rychlosti a za alkohol v krvi; nad 0,5 promile se klasifikuje jako trestný čin.

Trajekt na Thassos
Turistická daň v Řecku

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.misatour.cz/

Proč rezervovat u nás?

Zkušenosti
33 let zkušeností. Na Thassosu žijeme, víme tedy jak vybrat pro vás ideální ubytování.

Naše služby jsou pro vás zdarma
Za naše služby nic neplatíte.

Podpora
Našim klientům jsme k dispozici 24hodin denně. Pomůžeme vám se vším co zde na dovolené budete potřebovat.