MisaTour Roman - Thassos - Blog

Marble Beach & Porto Vathy

marble_beach_thassos
Marble Beach Thassos: Malou ale o to krásnější pláž Marble Beach najdete na severovýchodním pobřeží ostrova cca 5 km od letoviska Makryammos. Návštěva této pláže rozhodně stojí za to.
Číst více

Letecky na Thassos

letecky-na-dovolenou-thassos
Cestování leteckou dopravou je nejrychlejší způsob, jak se dostat na Thassos. Ostrov sice nemá vlastní letiště (na to je moc malý), ale díky své poloze je lehce dostupný z několika letišť. Pokud se tedy chcete na tento krásný ostrov dostat letecky a chcete se dozvědět jak na to, jste zde správně.
Číst více

Cestujeme na Thassos autem

autem-na-thassos

Protože je Thassos nejsevernějším řeckým ostrovem, je pohodlně dostupný i pro ty, kteří se sem vydají automobilem. Navíc tento způsob dopravy má řadu výhod. V tomto článku naleznete všechny potřebné informace o tom jak se na Thassos autem dostanete.

Číst více

Informace o Thassosu

ostrov-thasso_20210121-192923_1

Thassos je opravdovým klenotem Egejského moře. Ostrov má mnoho přezdívek, ale tou nejvýstižnější je asi "zelený smaragd Egejského moře". A tuto přezdívku si plně zaslouží. Na ostrov Thassos se po první návštěvě opětovně vrací více procent turistů, než na jakýkoliv jiný řecký ostrov.

Číst více

Trajekt na Thassos

Ferry Boat Thassos

Ostrov Thassos má velmi dobré spojení s pevninou. Trajektová doprava je velmi dobře organizovaná a častá. Protože je Thassos nejsevernějším řeckým ostrovem, cesta trajektem trvá jen 40-75 minut, podle toho ze kterého přístavu vyplouváte.

Číst více

Doprava po ostrově

doprava-thassos

Doprava po ostrově Thassos je možná několika způsoby. Nejlevnější variantou je cestování místní autobusovou dopravou nebo pronájmem osobního automobilu nebo motocyklu.

Číst více

Limenaria Beach

limenaria-beach-thassos-26
Limenaria Beach Thassos: Městská pláž v Limenárii se nachází přímo v tomto letovisku. Limenária je jedním z nejoblíbenějších letovisek ostrova Thassos. Pláž je velmi vhodná pro děti díky mělké a čisté vodě.
Číst více

Historie ostrova

Historie Thassosu

Archeologické výzkumy, které na Thassosu probíhají dodnes, objevily velké množství nálezů z období předhistorického až po roky starokřesťanské a dokazují nepřetržité obývání ostrova. O to se zasloužila úrodná půda, dostatek vody, množství dřeva vhodného na stavbu lodí a strategická poloha v Thráckém moři.

Číst více

Turistická daň v Řecku

tourist-tax
V Řecku byly zavedeny od 1. ledna 2018 pobytové taxy, které se platí v hotovosti přímo v ubytovacím zařízení. Byla zavedena zákonem č. 4389/2016 a podléhají jí poskytovatelé ubytování, nikoli cestovní kanceláře. Výše poplatku se liší v závislosti na typu ubytování a to od 0,50 € za pokoj a noc.
Číst více

Potos Beach

potos-thassos
Potos Beach Thassos: Potos je krásné pobřežní letovisko s pozoruhodnou turistickou infrastrukturou a k němu patří tato pláž. Dlouhá písečná pláž s oblázky se nachází 42 km jihozápadně od Limenasu, hlavního města ostrova.
Číst více

Metalia Beach

metalia
Metalia Beach Thassos: Pláž Metalia se nachází na úpatí hor hned vedle střediska Limenária. Je to písečná pláž s jemným pískem a je ideální pro děti. Leží 38 km jihozápadně od hlavního města ostrova Limenasu.
Číst více

Paradise Beach

paradise_beach_thassos
Paradise Beach Thassos: Hledáte nejlepší pláž na koupání na Thassosu? Právě jste ji našli. Pardise Beach je považována za jedno z nejlepších míst ke koupání, protože připomíná tropický ráj. Jemný bílý pískek a azurově modré moře, to je Paradise Beach.
Číst více

Golden Beach

golden_beach_thassos
Golden Beach (Chrissi Ammoudia) Thassos: Tato nádherná pláž se nachází 13 km jižně od hlavního města ostrova Limenas. Je to jedna z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pláží celého ostrova Thassos. Najdete ji mezi letovisky Skala Panagia a Skala Potamia.
Číst více

Pefkari

pefkari-thassos
Romantická zátoka se nachází mezi stredisky Potos a Limenaria a přes den je oázou klidu. Oblázkovo-písečná pláž má pozvolný vstup do moře a vzrostlé borovice poskytují přirozený stín.
Číst více

Skala Panagia

skala-panagia-thassos
Menši letovisko ležící ve východní části ostrava po levé straně zálivu Potamias se rozkládá cca 2 km severně od Skala Potamias. Skala Panagia se pyšni nejdelší a nejkrásnější písečnou pláží ostrova zvanou Golden Beach.
Číst více

Potos

potos-thassos-greec_20210227-120017_1
Letovisko Potos se z původní rybářské vesničky rozrostlo do jednoho z největších letních středisek na ostrově. Hledáte-li aktivní dovolenou a zároveň romantiku, potom je Potos je tím správným místem.
Číst více

Trypiti

trypiti-thassos
Trypiti je překrásné místo, vzdálené pouhé 3 km od letoviska Limenaria. V dnešním uspěchaném světě je to něco, jako ráj na zemi.
Číst více

Skala Potamia

skala-potamia-thassos
Letovisko na severovýchodním pobřeží ostrova ležící na pravé straně zálivu Potamias. Vysoké topoly, košaté borovice a stříbrně listnaté olivy lemuji dlouhé písecné pobřeží.
Číst více

Limenaria

Limenaria
Limenárie, prostírající se od zálivu Trypiti až po osadu Kalyvia, položena v jižní části ostrova, je druhým největším městem na ostrově a patří zároveň nejoblíbenějším letoviskům.
Číst více

Kontaktní informace

Marcela Skovroniová Stavropoulou

CK MISA TOUR

Limenaria, 640 02

Thassos

Řecko

 

Tel: +30 6974 783127

Viber: +30 6974 783127

Email: marcela@misatour.cz

Web: www.misatour.cz

FB   Youtube

Proč rezervovat u nás?

Zkušenosti
33 let zkušeností. Na Thassosu žijeme, víme tedy jak vybrat pro vás ideální ubytování.

Naše služby jsou pro vás zdarma
Za naše služby nic neplatíte.

Podpora
Našim klientům jsme k dispozici 24hodin denně. Pomůžeme vám se vším co zde na dovolené budete potřebovat.