Informace o Thassosu - Thassos - Blog

Informace o Thassosu

.

Thassos je opravdovým klenotem Egejského moře. Ostrov má mnoho přezdívek, ale tou nejvýstižnější je asi "zelený smaragd Egejského moře". A tuto přezdívku si plně zaslouží. Na ostrov Thassos se po první návštěvě opětovně vrací více procent turistů, než na jakýkoliv jiný řecký ostrov.

Proč tomu tak je? Nádherná příroda, zeleň všude kolem, milí a vstřícní místní lidé a taky proto, že ostrov ještě nezasáhl komerční turismus, najdete zde proto dostatek míst, kde budete naprosto sami a můžete nerušeně relaxovat. Na druhou stranu jsou zde i střediska, která uspokojí i turisty, kteří chtějí prožít aktivní dovolenou. Každý si zde najde to svoje.


Thassos je nejsevernějším řeckým ostrovem, který se nachází přibližně 10km od pevninského přístavu Keromotti a jeho nejbližším pevninským městem je Kavala. Thassos je také jedním z nejzelenějších ostrovů.

Díky kráse a rozmanitým scenériím, nepřebernému množství krásných pláží, zajímavých archeologických nalezišť, malebných horských vesnic a vynikajícímu ubytování je Thassos zhmotněním představ většiny lidí o tom, o čem řecký ostrov je. Thassos má další výhodu v efektivní turistické infrastruktuře, přátelských a vstřícných ostrovanů a silničního systému s pravidelnou dopravou, která vede na ostrov.
Celkově je to jeden z nejatraktivnějších ostrovů v Egejském moři. Thassos je v zásadě kruhového tvaru, je hornatý a vulkanického původu. Vnitrozemí Thassosu je rájem pro pěší turisty díky horským stezkám a úchvatně krásné krajině. Nejvyšší bod v Thassosu se nachází ve výšce 1203 metrů nad mořem a nazývá se Ypsarion. Z jeho vrcholu se vám naskytne fantastický pohled na celý ostrov.

Flóra této oblasti má nespočet odrůd, což je přínosem hlavně pro včelaře. U místních obyvatel si pak můžete nespočet druhů medů koupit. Dalším artiklem, který k Thassosu patří jsou olivy. Olivový olej z Thassosu je známý svou kvalitou po celém světě.

Pokud na Thassos nepřijedete vlastním vozem, není nic jednoduššího než si auto nebo skútr půjčit a vydat se ostrov prozkoumat. Ostrov má prakticky jen jednu cestu táhnoucí se podél pobřeží. Nemůžete zde zabloudit. Výlet kolem ostrova je dlouhý asi 90 km a je to velmi příjemný zážitek. Zvládnete ho sice objet za méně než 2 hodiny, ale pokud si na tento výlet vyhradíte den nebudete litovat. Odměnou vám bude množství prozkoumaných zákoutí, různých pláží, krásných výhledů a ve vašem fotoaparátu spousta užasných fotografií, které si budete i po letech rádi prohlížet.

Naši nabídku ubytování na Thassosu naleznete ZDE

 

Fotografie - Thassos (Řecko)


Historie ostrova
Letecky na Thassos

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.misatour.cz/

Proč rezervovat u nás?

Zkušenosti
33 let zkušeností. Na Thassosu žijeme, víme tedy jak vybrat pro vás ideální ubytování.

Naše služby jsou pro vás zdarma
Za naše služby nic neplatíte.

Podpora
Našim klientům jsme k dispozici 24hodin denně. Pomůžeme vám se vším co zde na dovolené budete potřebovat.