Historie ostrova - Thassos - Blog

Historie ostrova

.

Archeologické výzkumy, které na Thassosu probíhají dodnes, objevily velké množství nálezů z období předhistorického až po roky starokřesťanské a dokazují nepřetržité obývání ostrova. O to se zasloužila úrodná půda, dostatek vody, množství dřeva vhodného na stavbu lodí a strategická poloha v Thráckém moři.

Filologické prameny uvádějí, že přibližně v období 1600 – 1500 roků p. n. l. se na ostrově usadili Féničané. Začátkem prvního tisíciletí p. n. l. je vytlačili thrácké kmeny, které převzaly od Féničanů jejich zkušenosti vědomosti o stavbě lodí, těžbě zlata, stejně jako jejich kulturu.

V období od 6. do 4. stol. p. n. l. se Thassos přejmenoval a nazýval se „Atény severu“. Ve starověku byl jedním z nejhustěji obydlených ostrovů. Razily se zde zlaté mince, později i stříbrné a bronzové. Lodě z Thassosu se plavily do Egypta, na Krétu a do Fénicie.

Na ostrov přicházelo obyvatelstvo ze všech oblastí Řecka a bohatí Thassosani zakládali osady i na protilehlé pevnině, známe pod názvem „Kontinent Thassos“. Navzdory odporu byl v letech 464 – 406 p. n. l. Thassos ovládaný Aténami, později byl podřízen Filipovi II. Makedonskému. Ve vládě nad ostrovem se postupně vystřídali Římani, Byzanci, Benátčané, Bulhaři a od roku 1455 Turci.

Jako dar sultána Mahmuda patřil v letech 1841 – 1902 egyptskému králi Mohamedovi Alimu, který se narodil v Kavale a dětství přežil na Thassosu. 10. října 1912 během balkánské války byl Thassos přičleněn Řecku.

 

Turistická daň v Řecku
Informace o Thassosu

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.misatour.cz/

Proč rezervovat u nás?

Zkušenosti
33 let zkušeností. Na Thassosu žijeme, víme tedy jak vybrat pro vás ideální ubytování.

Naše služby jsou pro vás zdarma
Za naše služby nic neplatíte.

Podpora
Našim klientům jsme k dispozici 24hodin denně. Pomůžeme vám se vším co zde na dovolené budete potřebovat.